Forumel.Com

Geri Git   Forumel.Com > Eğitim ve Öğretim > Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim Kişisel gelişiminize yardımcı olacak makaleler, yönergeler ve konular bu bölümde.


En Etkili Manipülasyon Teknikleri

Kişisel gelişiminize yardımcı olacak makaleler, yönergeler ve konular bu bölümde.Konu Bilgileri
Konu Başlığı
En Etkili Manipülasyon Teknikleri
Konudaki Cevap Sayısı
15
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
 
Görüntülenme Sayısı
232

Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree13Beğeniler

  
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16 Temmuz 2021, 18:54   #1
 
Sürmenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart En Etkili Manipülasyon Teknikleri

En Etkili Manipülasyon Teknikleri

Bu konuda çeşitli manipülasyon teknikleriyle iletişim kuran kişilerden bahsedeceğiz.


İnsanoğlunun yaratılışında var; karşısındaki kişiyi etkilemek, onu tesiri altına almak, hatta mümkünse bir kukla gibi onu yönlendirebilmek. Pek çoğunuz “o kadar da değil” şeklinde tepki gösterse de, aslında biz bu kendimizin hakim olduğu duygu durumlarını seviyoruz. Bu yönlendirme, hakim olma durumlarının derecesi de önemli elbette. Zira bu durum insani sınırları biraz aştığında “manipülasyon” kavramı söz konusu oluyor. Peki, nedir bu manipülasyon ve daha çok kimler kimleri manipüle ediyor, manipülasyon teknikleri nelerdir?


Tam olarak Türkçe karşılığı “güdüleme”, “yönlendirme” olan manipülasyon sözcüğü; insanları kendi istekleri ve bilgileri dışında etkileme, yönlendirme işlemidir. Manipülasyon hayatın farklı alanlarında, farklı şekillerde uygulanmaktadır. Ancak bugün size psikolojik manipülasyondan bahsedeceğim. Zira psikolojik manipülasyon açısından yaklaştığımızda; her birimiz her gün eşimiz, çocuğumuz, arkadaşımız ya da yöneticimiz tarafından manipüle ediliyoruz.

1-Yalan Söyleyerek Manipüle Etme

Özellikle dolandırıcılar, hedefteki kişiyi aldatabilmek için yalanlardan örülü bir ortam oluştururlar. Gerçekte var olan, bilinen tüm olaylar, durumlar çarpıtılır ve gerçeğe yakın, aslında olabilecek bir olay örgüsü söz konusudur. Özellikle yeni bir işe atılmak, iş kurmak, ani bir evlilik yapmak gibi konularda yalan söyleyerek yapılan manipülasyonlar söz konusudur ve genellikle de bu hikayelerin sonu hüsran olur.

Bu tür manipülasyonu fark edebilmek, bundan kurtulabilmek için aslında en önemli olan hikayeler arasındaki uyuşmazlıkları fark etmektir. Güvenebilmek, çevreye karşı güven duygusu içinde yaşayabilmek önemliyken, sadece yeterince tanıdıklarımıza güvenmek çok daha önemlidir. Mağdur olmamak adına özellikle kişisel bilgileri, ekonomi ile ilgili verileri kimseyle paylaşmamakta fayda vardır.


2-Duyguları Kullanarak Manipüle Etmek

Bir kimsenin uğrayabileceği en acı manipülasyon tekniklerinden birisi duygusal yatırımlardan avantaj sağlama şeklinde gerçekleşir. Bunun sonucu da manipüle edilen kişi için çok ağır olur. Duygusal anlamda tehdit edilen, ele geçirilen kişiler, normal zamanda yapmayacakları pek çok şeyi zorla yapmak durumunda kalırlar. Özellikle psikolojisi, duygu durumu bozuk olan kişiler bunu uygulama eğilimi gösterir.

Hemen herkesin duygusal olarak dayanamadığı, karşı koyamadığı bazı olaylar, durumlar, kişiler elbette ki mevcuttur. Bu bakımdan duyguların manipüle edilmesi konusunda da pek çoğumuz çaresiz kalabiliriz. Dolayısıyla duygusal bağlamda zayıf olduğunuz, hassas hissettiğiniz konuları çok yakınlar dışında kimseye açmamakta fayda var.


3-Aşağılama ve Provokasyonla Manipüle Etmek

İnsanların toplu olarak ilgilendikleri ve etkilendikleri alanlar olan siyaset, spor, sanat gibi alanlarda karşıt görüşlere çok fazla tahammül edemeyenler genellikle karşısındakileri aşağılamak yoluna gidiyorlar. Provokasyon ve aşağılama ile kişiyi toplum önünde küçük düşürme tehdidi ile hiç de doğru olmayan eylemler yapmaya zorlamak belki de en sık maruz kalınan manipülasyon yöntemlerinden birisidir. Özellikle kendisiyle ilgili, öz benliği, egosuyla ilgili birtakım güvensizlikleri olan kişiler bu tür durumlara maruz kalırlar.

Böyle bir durumda kalanların öncelikle yaptıkları eylemin sonuçlarını düşünmeye çalışmaları ve buna değip değmeyeceğini idrak etmeleri gerekir. Zira yapılacak mantıksız bir eylemin sonunda, zaten yaralı olan egonun daha fazla zarar görme ihtimali çok yüksektir.


4-Yanlış Olana Yönlendirme

Hepimizin zayıflıkları, zaafları vardır. İşte bunları bilen, öğrenen kötü niyetli kişiler işte bu eksiklikler üzerinden kişileri manipüle ederler. Ani bir hırs, karşı koyamadığımız istek, bağımlısı olduğumuz bir tutku kolaylıkla manipüle edilebilir. Örneğin daha popüler olma arzumuzu bilen bir kişi, bunu elde etme vadiyle bazı yanlış işlere, yollara yönlendirebilir.

Böyle durumlarla karşı karşıya kaldığımızda elde edeceğimiz şeyin hayatımıza katacağı değeri düşünmek gerekiyor. Kısa vadeli, geçici hevesler için, çok daha önemli olan değerlerden vazgeçmemek, onları tehlikeye atmamak gerekir. Sizin aslında çok da önemli olmayan arzularınızı hırsla besleyen, tabi caizse sizi gaza getiren kişilere fırsat vermemeniz önemlidir.


5-Salt Beyin Yıkayarak Manipüle Etmek

Hayatınızda aslında çok da önemli olmayan konuları, ürünleri sizin için hayati önem arz ediyormuş gibi gösterme çabası aslında beynimizi yıkamaya yönelik bir çalışmadır. Biz insanlar bir şeyi defalarca gördüğümüzde, duyduğumuzda onun gerçekliğine, gerekliliğine inanıyor, bu konuda ikna oluyoruz. Örneğin reklamlarla bir ürünün ne kadar iyi olduğunu günde 50 kez görüyoruz ve markete gittiğimizde gözümüz onu arıyor ya da görür görmez aslında hiç ihtiyacımız olmasa da onu satın alıyoruz.

Bu tür bir manipülasyondan kendimizi korumak için duyduğumuz, gördüğümüz her şeyi mantık süzgecinden geçirmek durumundayız. Araştırmadan, öğrenmeden, mantıklı bir açıklama bulmadan kabul etme yoluna gitmemeliyiz.6-Duygusal Şiddet

Biz insanlar duygusal varlıklarız ve çoğunlukla duygularımızla hareket ediyor, duygusal konulardan çok hızlı bir şekilde etkileniyoruz. Hal böyle olunca da bir kişiyi ele geçirmenin en kolay yolu duygularına hitap etmek, onları ele geçirmektir. Özellikle ikili ilişkilerde duygusal bağlılığını, zayıflığını gösteren kişi manipüle edilmeye fazlasıyla açıktır. Bir kişiyi duygularını kullanarak ezmek, şiddet uygulamak en derin yaraların açılmasına yol açıyor.

Böyle bir duruma maruz kalmamak için aslında kimseye hak ettiğinden fazla değer vermemek, en önemlisi de hiç kimsenin kendimizden daha önemli olmadığı bilincini edinmek gerekiyor. İlişkilerde fedakarlık da, özveri de karşılıklı olmalı, tek bir kişinin üzerinde yük olarak kalmamalıdır.


7-Mahrum Bırakarak Manipüle Etmek

İnsanları itaat ettirmek, aslında köleleştirmek için onu sevdiği bazı şeylerden mahrum bırakmak, en sık karşılaşılan manipülasyon yöntemlerinden birisidir. Anne, baba çocuklarına, eşler birbirlerine, arkadaşlar birbirlerine, yöneticiler de çalışanlara bunu uygulayarak duygusal bir şiddet uygulamış oluyorlar.

Böyle durumlarla karşılaşmamak ya da varsa kurtulmak için kesinlikle hem zihin hem de maddiyat olarak özgür olmak, güçlü olmak gerekiyor. Zira birinin sizi bir şeyden mahrum bırakmakla tehdit edebilmesi için, öncelikle ona muhtaç olmak lazım. İhtiyaç duyduğunuz her şeyi siz kendiniz alabilecek, edinebilecek kadar güçlü olmak durumundasınız.


8-Egoyu Okşayarak Manipüle Etmek

Hepimiz egomuz konusunda çok hassasız ve birisi bizim egomuzu okşayıp yükselttiğinde kesinlikle bu kişiye karşı savunmasız hale gelebiliyoruz. İşte bunun farkında olan kötü niyetli kişiler de öncelikle karşısındakinin egosunu şişiriyorlar, onu avucunun içine alıp kendine bağımlı hale getiriyorlar. Ardından da tıpkı bir kukla gibi istediklerini yaptırıyorlar.

Böyle bir duruma maruz kalmamak için öncelikle egonuzla başa çıkmayı öğrenmeli, birisinin sizi övmesine ihtiyaç duymamalı ve kibrinizi bir kenara bırakabilmelisiniz. Kimse sizi övmesin, siz zaten kendi gücünüzün, değerinizin farkında olun.
Mezarkabul bunu beğendi.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Sürmenaj isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alt 16 Temmuz 2021, 19:12   #2
 
Sürmenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart Cevap: En Etkili Manipülasyon Teknikleri

Psikolojisi Bozuk Olan İnsanların Kullandığı 11 Manipülasyon Yöntemi


Geçmişte yada günümüzde pek çok kişi çevresinde yer alan psikopatlar, sosyopatlar ya da narsistler tarafından manipülasyona uğramışlardı. Kimilerinin etkisi insanların üzerinden kısa sürede giderken kimisinde etki çok daha uzun sürebiliyor. Dolayısıyla bunların önüne geçilmesi adına manipülasyon yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekmekte 1. Gaslighting isimli yöntemin tam olarak Türkçe bir karşılığı bulunmamakta. Bunu yapan kişi karşısındaki farklı oyunlar oynar ve bir süre sonra kendisinden şüphe etmesini sağlar. Üstelik bu yöntem kurban tarafından hiçbir şekilde fark edilemez ya da fark edilmesi çok zordur. Bunun sebebi ise insanların sevdikleri insanlara güvenmesi ve onlara körü körüne inanmasıdır.


2. Projection yani suçu karşıdaki kişiye atma yönteminde kişi kendi kusurlarını görmezden gelir karşısındaki kişiyi haksız ve suçlu olmakla itham eder. Bu yöntem özellikle narsistler tarafından karşılarındakini sindirmek adına kullanılır.3. Yine narsiste ve sosyopat olan kişiler, birileri ile tartışmaya başladıkları zaman karşılarındakini laf yağmuruna tutarlar. Alakasız konuşmalar, konuyu evirip çevirmeler gibi pek çok yöntemi kullanırlar. Böylece karşılarındaki kişileri yıldırır ve oların kendilerini suçlu hissetmelerine sebep olurlar.


4. Kimi insanlar kendi düşüncelerinden başka her düşünceye karşı kapalıdır. Karşılarındaki kişi konuşurken işine gelen cümleleri cımbızla çeker ve bir yerden sonra karşıdaki kişinin pes etmesini sağlarlar.


5. Haksız olduğunu bilen pek çok sosyopat, alakasız zamanlarda söylenenleri çarpıtmaya başlarlar. Öyle ki bir süre sonrasında karşılarındaki kişilerin akılları karışır ve hangi konu hakkında tartıştıklarını unuturlar.


6. Sosyopat olan biri karşısındaki eleştirirken mümkün olduğu kadar onu yıkıma götürmeyi hedeflerler. Amaçları kişiyi küçük düşürmektir. Ve bunu ona söylediğiniz zaman sizi hedef gösterir ve hastalıklı olduğunuzu düşünürler. Hemen her konuda sizi eleştirecek bir şey bulurlar ve bu durum da sizin kendinizi kötü hissetmenize sebep olurlar.


7. Böylesi kişiler eğer ki karşılarındaki kişiye normal yollardan üstünlük kuramazlarsa, bu sefer arkalarından kulis yapmaya başlarlar. En sevdiklerinden başlar, önce onların kalbini kazanır sonrasında sizin hakkınızdaki kötü düşünceleri yavaştan da olsa onlara bulaştırırlar.


8. İlk zamanlar sizi kendilerine tamamen bağlayan insanlar, onlara karşı çok güçlü bir bağ hissetmeye başladıkları zaman narsist yönlerini ortaya koyarlar. Onlar sizi küçük düşürmeye başlarken siz sorunun ne olduğunu çözmeye çalışırsınız.


9. Manipüle konusundaki sınırlarınızı görmek adına sizin sıklıkla sınırlarınızı zorlamaya başlarlar. Bunları ne kadar fazla başarırlarsa yani sizin zayıflıklarınızı ne kadar fazla öğrenirlerse, size karşı kullanırlar. Üstelik düzeleceklerini söyleyerek birçok kişiyi inandırırlar ancak bu, koca bir yalandan ibarettir.


10. Psikopat, narsist, sosyopat insanlar; karşılarındaki kişilerin sevmedikleri konularda sıklıkla şaka yaparlar. Bunu onlara söyledikleri zaman ise yine karşılarındaki suçlar, iyi niyetli olduklarını savunurlar.


11. Farklı cümleler ile özgüveninize zarar verir, kendinize olan saygınızı yok edip sizin kendinizden utanacak hale getirirler.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Sürmenaj isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alt 16 Temmuz 2021, 19:19   #3
 
Sürmenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart Cevap: En Etkili Manipülasyon Teknikleri

Basit ve Etkili Manipülasyon Teknikleri

Manipülasyon dünyanın en eski ikna tekniklerinden biridir. Bu özelliklerden mahrum olan insanların, manipülatör insanlara karşı girdiği tartışmalardan haklı çıkmaları pek olağan değildir. Ancak basit ve etkili manipülasyon teknikleri makus kaderinizi değiştirebilir. Bu bir nevi insanları istediğiniz yöne karşı doldurma sanatıdır. Unutmayın ki manipülasyon hayatın her yerinde. Küçük bir çocuğun annesinden istediği oyuncağı aldırmak için söyledikleri veya bir esnafın satış yaparken sarf ettiği kelimeler. Manipülasyon teknikleri iyi ve kötü olmak üzere iki farklı şekilde kullanılabilir. Bu, bunun daha çok etik kısmını oluşturan faktörler. Bizler daha çok manipülasyon sanatının kendisiyle ilgili yazıyı kaleme aldık. Daha fazla vaktinizi almadan basit ve etkili manipülasyon teknikleri detaylarına geçelim:1. Üstünlük Kurmak İçin Beden Dilini Kullanın

Fiziksel hareketler, davranışlar ve jestler, hararetli konuşmalarda kontrol edilemez bir hal alabilir. Ancak insanların birçoğu bu hareketleri gözlemler. Çevrenizdekiler, bu hareketlerden bir anlam çıkarma eğiliminde olurlar. Peki bu hareketler ne anlama gelir? Bu, birini etkileyebilmek için etkili bir vücut dili kullanabileceğiniz anlamına gelir.

İletişimin büyük bir bölümü sözlü değil, etkileşimle olur. Örneğin yere bakan veya kolları çapraz bağlayan biri, rahatlıkla sizinle istekli konuşmadığını belli edebilir. Beden dilini okumayı öğrenmek, karşınızdakilerin fikirleri hakkında bilgi sahibi olabilmenizi sağlar.

Beden dili hakkında bazı ilginç gerçekler:

Açık avuç içi güven duygusu yaratır:
Avuç içiniz aşağı bakacak şekilde el sıkışmak hakimiyet ve avuç içi yukarı bakacak şekilde itaatkarlık anlamına gelir.
Bir grupta gülerken, göz teması kurduğunuz ilk kişi en çok güvendiğiniz kişidir.

2. Bakış Açısını DeğiştirinBasit ve etkili manipülasyon teknikleri arasında en çok tercih edilen şey, perspektifi değiştirmektir. Karşınızdakiler, kendi dünyasında kurduğu gerçeklere inanıyorsa, bunu yıkmak için bir anti tez ileri sunmalısınız. Bu tip olayları genelde ateist ve inançlı kişiler arasında çok sık duyarsınız. Her iki tarafta bakış açısını değiştirmeyi amaçlar ve bunu bir manipülasyon aracı olarak kullanır. Bir örnek verecek olursak, arabasını satmak isteyen biri, arabanın pas lekelerini geri plana atmak için düşük kilometreden bahsedebilir.

Bazı perspektif gerçekler:

Önceki gece iyi uyuduğunuza kendinizi ikna etmek, zihninizi uyuduğunuzu düşünmeye yönlendirir (aksi takdirde “plasebo uykusu” olarak bilinir).

Dunning Kruger Etkisi: Zeki insanlar kendilerini küçümseme eğilimindeyken, cahil insanlar parlak olduklarını düşünme eğilimindedir.

Araştırmalar, en sevdiğiniz şarkının geçmişinizdeki duygusal bir olayla ilişkili olduğunu gösterir.

3. Başkaları Hakkındaki Bilgilerinizden Yararlanın


İnsanların psikolojik ihtiyaçlarını onlara baskı kurmak için kullanabilirsiniz. Bu, boyun eğme, kabul etme veya dahil olma ihtiyacı ve tam tersi olabilir. İnsanların zayıf yanları, sizin gücünüzü oluşturur. Örneğin karşınızdaki birini başka biriyle görüşmemeye telkin ettiğinizde, onun fikirlerini değiştirmek için psikolojik yanlarını kullanın. Birinin psikolojik eğilimleri, düşünce tarzları ve özellikleri hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz, düşünceleri ve söz konusu düşünceler üzerindeki genel etkiniz üzerinde o kadar çok avantaj elde edebilirsiniz. Burada başarının anahtarı bilgidir.

4. Uygun Zamanlamayı Tercih EdinEn basitinden bir avcıyı düşünün. Saldırmak için her zaman en iyi pozisyonu kollar. Siz de etkili bir sonuç almak için konuşmanın neresinde hangi hamleyi yapacağınızı düşünün. İşin püf noktası, aktif olarak bir farkındalık sağlamak ve gözlerinizi sürekli olarak fırsatları kollamaktır. Örneğin, birisi yorgun olduğunda veya meşgul olduğunda belirli iyilikler istemeyi deneyin. Bunun en klişe örneği, yakın arkadaşı evlenen bir kıza evlilik teklifi etmek gibi düşünebilirsiniz.

5. Suçluluk Hissi YaratınSuçluluk duygusu manipülasyonu, hedefi yaptığı ya da yapamadığı bir şey için kötü hissettirir ve onları yanlışlarını “telafi etmek” için harekete geçirir. Bunun iki farklı yöntemi vardır. Birinde kendinizi acındırmak, diğeri de karşı tarafın haksızlık yaptığını öne çıkarmak. Bu, bilinçli ya da bilinçsiz yapılan, en eski, basit ve etkili manipülasyon tekniklerinden biridir.

6. Manipülatif Ahlak Kurma


Manipülatif ahlakileştirme, manipülatörün ahlaki ve etik kurallarına uymayan davranışlar veya inançlar için hedefi suçlu hissettirir


7. Manipülatif Kendini İfşa Etme
Manipülatif kendini ifşa etme, daha sonra manipülasyonun hedefinden daha değerli bilgiler alabilmek için kullanılır. Yani, kendiniz hakkında doğru veya yanlış bir takım özel bilgilerden söz etmek, karşınızdakilerin duygularını manipüle eder. Bu sayede istediğiniz duygusal kıvama getirmeniz daha kolay olacaktır. Kişisel bilgiler, potansiyel olarak bilginin alıcısını güçlendirir ve bilgi veren kişiyi potansiyel olarak savunmasız bir konuma getirir.
Mezarkabul bunu beğendi.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Sürmenaj isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alt 17 Temmuz 2021, 08:45   #4
 
Mezarkabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart Cevap: En Etkili Manipülasyon Teknikleri

Sırlarını bizimle paylaşıyorsun. Demek bunları kullanıyordun.
Sürmenaj bunu beğendi.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Mezarkabul isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alt 17 Temmuz 2021, 11:44   #5
 
Sürmenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart Cevap: En Etkili Manipülasyon Teknikleri

Alıntı:
Mezarkabul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sırlarını bizimle paylaşıyorsun. Demek bunları kullanıyordun.
Hiç denemedim isminden bile bi haberdim de..

Sedat Peker sayesinde birçoğumuzun kulak aşinalığı oldu. Bazıları bu konuda uzmanlaşmış, uyanık olmak lazım. RTE de cahil halkı böyle kandırıyor bence.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Sürmenaj isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alt 17 Temmuz 2021, 11:52   #6
 
Mezarkabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart Cevap: En Etkili Manipülasyon Teknikleri

Alıntı:
Sürmenaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster


Hiç denemedim isminden bile bi haberdim de..

Sedat Peker sayesinde birçoğumuzun kulak aşinalığı oldu. Bazıları bu konuda uzmanlaşmış, uyanık olmak lazım. RTE de cahil halkı böyle kandırıyor bence.
Testte öyle çıkmadı ama... Hımmm... Öyleyse senin kendine özgü taktiklerin var.

Alıntı:
Sürmenaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İnsanları manipüle etmek!
Senin en kötü özelliğin, insanları manipüle edip, istediğini yaptırabilmen. Kurnazsın; daha yeni tanıştığın birisini bile saniyede çözüyor, onun zayıf-güçlü noktalarını belirleyip anında strateji belirliyorsun. Mesela karakterinin güçlü olduğunu iddia eden birini mi gördün diyelim; bir anda söz dinleyen birisi gibi görünüp ona istediğini yaptırabiliyorsun. O da kendi aklıyla yapmış zannediyor ki: işte tam olarak manipüle etmenin tanımlaması bu! Zekisin, insan sarrafısın, cin gibisin cin!
Sürmenaj bunu beğendi.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Mezarkabul isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alt 17 Temmuz 2021, 14:29   #7
 
Sürmenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart Cevap: En Etkili Manipülasyon Teknikleri

Alıntı:
Mezarkabul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Testte öyle çıkmadı ama... Hımmm... Öyleyse senin kendine özgü taktiklerin var.
O test bozuk.
Mezarkabul bunu beğendi.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Sürmenaj isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alt 17 Temmuz 2021, 14:50   #8
#bad man
 
Regex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart Cevap: En Etkili Manipülasyon Teknikleri

Çoğu taktiğim ifşalanmış.
Mezarkabul ve Sürmenaj bunu beğendiler.

I didn't obey the devil. Because I'm the devil himself.
Regex isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 30 Eylül 2021, 19:29   #9
 
OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart Cevap: En Etkili Manipülasyon Teknikleri

Bence bu yöntemleri öğrenip uygulayan kişiler, zamanında başkası tarafından manipüle edilmiş kişilerdir.
Sürmenaj bunu beğendi.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
OkyanusunKalbi isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alt 01 Ekim 2021, 21:46   #10
 
Mezarkabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart Cevap: En Etkili Manipülasyon Teknikleri

Zamanında ben de manipüle edilmiştim. Sonra beni manipüle eden kişi başkasını bana karşı manipüle etmişti. Hey gidi günler hey...
Sürmenaj bunu beğendi.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Mezarkabul isimli Üye şuanda  online konumundadır  

Yer İmleri

Etiketler
etkili, manipülasyon, teknikleri


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 06:07.

Forum Bilgilendirme Künye
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.

Forumel, lisanslı vBulletin kullanmaktadır!
Forum Sahibi: Dea Dia ve Gece

Sitemiz; yer sağlayıcı bir forum sitesidir. Forumel.Com adresimizde yapılan paylaşımlar, moderasyon ekibimizin onayına dahil olmadan direkt olarak yayınlanmaktadır. 5237 sayılı TCK (Türk Ceza Kanunu) ve 5651 Sayılı Kanun'un ilgili maddelerini ihlal eden kişilerin IP adresleri de dahil olmak üzere sair kişi veya adli mercilere müzekkere (Resmi Üst Yazı), tarafımıza tanzim edildiği takdirde paylaşılacaktır. Hukuka aykırı bir paylaşımın olduğunu düşündüğünüz mesaj ya da konuyu; İLETİŞİM linkine bildirim yoluyla iletebilirsiniz. 48 saat içerisinde mevcut şikâyetiniz üzerinden tarafınıza ulaşılacak, gerekli işlemler tesis edilecektir.

Tasarım ve kodlama: Dea Dia & Regex