Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Temmuz 2020, 17:09   #1
Tomris
Tomris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart Pokemon Go Nasıl Oynanır?

Pokemon Go Nasıl Oynanır?

Şu an en çok merak edilen soru Pokemon Go’nun nasıl indirileceği olmaktadır.

Pek çok ülke gibi Türkiye’de de henüz yasal olarak marketlere düşmeyen oyun bir süredir çok araştırılıyor.

Tabi ki kimi meraklıları şimdiden illegal yollarını bulup cihazına indirdi, oynamaya başladı.

Hatta level atlaya atlaya henüz kimsenin olmadığı, kimsenin keşfe çıkmadığı bölgelerde Pokemon avına çıktı bile.

Siz de Pokemon Go ile yeni bir oyun keşfine çıkmak istiyorsanız yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

90'lı yılların efsane çizgi filmi Pokemon'u bilmeyen yoktur.

Dünyaca ünlü bu çizgi filmin ülkemizde de oldukça büyük bir fan kitlesi bulunmakta.

Hal böyle olunca da bir zamanların efsane çizgi film karakteri Pokemon, Pokemon Go oyunu ile hayranlarına sunuluyor.

Bu yılın başı itibari ile Avustralya ve Yeni Zelanda'da başlatılan Pokemon Go oyunu, Türkiye’ye de giriyor.

Ancak bu oyun, oynadığımız diğer telefon oyunlarından, uygulamalardan oldukça farklı.

2016 yılı itibari ile gelişen teknolojinin beraberinde getirdiği akıllı telefon oyunu Pokemon Go, augmented reality dediğimiz ve Türkçe karşılığı olarak artırılmış gerçeklik şeklinde tanımlayabileceğimiz bir sistem sayesinde oyun dünyasını bambaşka bir aleme sokan uygulamadır.

Hemen her ülkede büyük bir heyecanla beklenen bu oyun iOS’dan önce Android ile Türkiye’ye de girdi.

Pokemon Go Türkiye’yi Android cihazlarına yükleyip oynamaya başlayanlar oyunu başarıyla indirip, sorunsuz kullandıklarını belirtiyor.

Pokemon Go nedir?

Pokemon Go, diğer oyunların ötesinde oyunu kuran kullanıcıya telefon ekranından çok daha fazlasını sunuyor.
Telefon ekranındaki sınırlı haritada değil; dışarıya çıkıp, telefon ekranında görülebilen pokemonları yakalıyoruz.
Kimi Pokemon Go Türkiye oynayanları, cihazlarının GPS ayarlarıyla oynayıp daha fazla pokemon avlıyor.
Kanada’da da pek çok kişi Türkiye'de olduğu gibi yasal olmayan yollarla oyunu cihazlarına yükledi.
Bu sebeple oyunların banlandığı söylentileri de dolaşıyor.
Benzer yolu siz de düşünüyorsanız altını çizmek isterim ki; Apple markette henüz yok...
Pokemon Go Türkiye henüz Apple markette yerini almadığı için oyun meraklıları farklı yollardan uygulamayı indirmeye çalışıyor.
Ancak bunun pek güvenli olmadığını bir kez daha belirtmekte fayda görüyorum.

Pokemon Go Türkiye nasıl yüklenir?

Pokemon Go indirmek isteyenlere birkaç alternatif sunacağız. Hangisini tercih edeceğiniz sizin bileceğiniz bir durum.
Bu uygulamalardan biri, uygulamaları indirdiğiniz mağaza ayarlarını değiştirmek.
Bunun için Pokemon Go’nun yasal olarak sunulduğu Avustralya ya da Yeni Zelanda’yı seçerek, buraya ait mağazalardan hesap açarak oyunu cihazınıza indirebilirsiniz.

Pokemon Go iPhone telefonlara nasıl indirilir?

iPhone cihazınızdan mağaza değişikliği yapmak için şu adımları uygulayın:

Adım 1: Cihazınızın Ayarlar menüsüne girin.

Adım 2: iTunes ve Appstore bölümüne girin.

Adım 3: Apple Kimliğini göster butonuna girin.

Adım 4: Country/Region bölümüne girin.

Adım 5: Pokemon Go oyununun yasal olarak kullanıma sunulduğu Avustralya ya da Yeni Zelanda seçimlerinden birini kullanarak mağazanızı değiştirin.
Pokemon Go Android telefonlara nasıl indirilir?

Adım 1: APKPure.com sitesine girin.
Adım 2: Pokemon Go'nun .APK dosyasını cihaza (bir bilgisayar olabilir) indirin. Not: bu uygulama 58.1 MB dosya boyutuna sahiptir.

Adım 3: Bilgisayarınıza indirdiğiniz dosyayı telefonunuza aktarın.

Adım 4: Telefonunuzu ayarlar menüsünden Bilinmeyen Kaynakları açın.

Adım 5: Uygulamayı telefonunuzdan açın.

Eğer cihazınız apple ise linki indirmeden önce;

Ayarlar > genel > aygıt yönetimi > güven ayarlarını yapmalısınız.
Eğer cihazınız Android ise uygulamanız gereken ayarlar şunlardır:

Ayarlar > güvenlik > bilinmeyen kaynaklar seçeneğini aktif hale getirmelisiniz.

Uyarımı da yinelemek isterim. Yukarıda belirttiğim uygulamalar illegal olup, cihazınıza zarar verebilir. Lütfen bu uyarıyı dikkate alarak karar verin.

Pokemon Go'yu iPhone veya Android cihazlarınıza bu şekilde yüklemeniz önerilmez; cihazlarınızda oluşabilecek herhangi bir sorundan nasil.com sorumlu değildir.

Pokemon Go nasıl oynanır?

Sanal gerçeklik sistemiyle kurulmuş olup, oyun dünyasında bambaşka bir uygulama sunan Pokemon Go oyunu ise şöyle oynanıyor.

İlk olarak bir karakter oluşturuluyor.

Ardından oluşturulan karakterle Pokemon avına çıkılıyor.

Oyunda amaç Pokemon yakalamak.

Ancak diğer oyunlardan farkı oyunu kendi konumunuzda oynamanız.

Bulunduğunuz yerde durmuyor, dolaşarak bir yerlerde gizlenmiş olan Pokemonları buluyor ve yakalıyorsunuz.

Topladığınız Pokemonlar ile kendi koleksiyonunuzu yaratabiliyorsunuz.

Ardından kendi koleksiyonunuz ile bir takım kurarak başka oyuncuların takımları ile savaştırabiliyorsunuz.

Kendi takımınızda olmayan veya fazla olan Pokemon karakterlerini başka oyuncular ile değiştirebiliyor, transfer edebiliyorsunuz da ayrıca.

Oyunu oynarken cihazınızın GPS’ini sürekli açık olduğu için şarjınızı hızlı tüketebilir.

İmzalardaki bağlantıları veya görselleri görüntülemek için gönderi sayınızın 10 veya daha fazla olması gerekir. Şu anda 0 mesajınız var.