Forumel.Com

Geri Git   Forumel.Com > Genel ve Güncel > Spor Haberleri > Fenerbahçe

Fenerbahçe Fenerbahçe ile ilgili haberler


Aziz Yıldırım’dan başkan adaylığı açıklaması ve Ali Koç’a sert sözler: İnsanları zorlama,haddini bil

Fenerbahçe ile ilgili haberlerKonu Bilgileri
Konu Başlığı
Aziz Yıldırım’dan başkan adaylığı açıklaması ve Ali Koç’a sert sözler: İnsanları zorlama,haddini bil
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
 
Görüntülenme Sayısı
208

Kullanıcı Etiket Listesi

  
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23 Haziran 2023, 15:01   #1
Çevrimiçi
Dea Dia
Dea Dia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
fb Aziz Yıldırım’dan başkan adaylığı açıklaması ve Ali Koç’a sert sözler: İnsanları zorlama,haddini bil

Aziz Yıldırım’dan başkan adaylığı açıklaması ve Ali Koç’a sert sözler: İnsanları zorlama,haddini bil

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, düzenlediği basın toplantısıyla Başkan Ali Koç'a yanıt verdi ve gelecek sene yapılacak kongrede aday olup olmayacağı konusunda netlik getirdi.Fenerbahçe’nin efsane başkanı Aziz Yıldırım, sarı lacivertli kulüpte taşları yerinden oynatacak açıklamalarda bulundu.

Olağana Mali Genel Kurul öncesinde bir basın duyurusu yapan Aziz Yıldırım, Ali Koç‘a kongre çağrısı yapmıştı. Yıldırım’ın sözlerine genel kurulda yanıt veren Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise, aday çıkması halinde kongre kararı alacağını tekrarladı.

Bunun üzerine, basın toplantısı düzenleyen Aziz Yıldırım, başkan adayı olup olmayacağı konusuna ve kongre çağrısının ne anlama geldiğine netlik kazandırdı.

“Aday çıksın kongre yaparım jestlerinden kendini kurtar. Hem Fenerbahçe’yi hem de kendini küçültüyorsun. Ama buna devam edersen, aday çıkar. Çok rahat çıkar. Hiç kimse çıkmazsa ben adayım.” diyen Aziz Yıldırım, başkan adayı olmasını gerektirecek diğer kritik durumları da açıkladı. Aziz Yıldırım, FET֒cülerin aday olması halinde kesin aday olacağını söylerken, “Gelir orada bulunurum ve aday olurum. Bunu da herkes bilsin. Bunlar bu kulübe giremezler.” dedi.

İşte Aziz Yıldırım’ın basın toplantısından çarpıcı açıklamalar:

“İstemesek de böyle toplantılar yaparak Fenerbahçe ile ilgili bilgi vermek ya da almak şeklinde toplantılar düzenliyoruz. Aslında ben 5 yıl önce biten kongrede Fenerbahçe ile ilişkimi kestim. Yeni bir hayat kurdum kendime. Ailem, çocuklarım ve iş hayatım. Ama beni hiç rahat bırakmıyorsunuz. Ben emekli oldum. Artık kendi işime, hayatımın bundan sonraki dönemini daha mutlu yaşamak için çalışıyorum. Ama maalesef, açıklama yapsam neden yaptı, yapmasam ben Fenerbahçe’yim diyen adam neden konuşmuyor. Ama Ali Bey’i seçen 16 bin kongre üyesi ortada yoklar.”“FENERBAHÇE’NİN DURUMU ÇOK ACI”

“Niye seçtiniz? Fenerbahçe daha iyi şartlara gelsin, borcu olmasın, dünya yıldızları gelsini şöyle mutluluklar yaşayalım diye seçtiniz. Beş senede neredeyiz? Nerede verilen sözler? Neden yoksunuz ortada? Başkan bağırıyor orada, aday çıksın kongre yapacağım diyor. Ona oy veren 16 kongre üyesi, içinizden 1 tane çıkamıyor mu ya? Fenerbahçe’nin getirildiği durum çok acı.”

“BİR TANE SUNUCU BULAMADILAR MI?”

“Aslında bu toplantıyı yapmayacaktım, televizyonda yapacaktım. Mehmet Akif’le beraber yapacaktık. Rahatsızlandı. Gece beni aradı, hakikaten sesi çok kötü, hastanede yatıyor. Bazı komplolar söylüyorlar ama inanmak istemiyorum. Oradaki sıkıntı şu, koskoca Habertürk TV bir tane Mehmet Akif Bey’in yerine sunucu koyamadı mı? Soru işareti o. O da kamuoyunun değerlendirmesine kalsın.”

“KONGRE YAP DEMEMİN SEBEBİ SEÇİM DEĞİLDİ”

“Kongrede yaşananlar ve oradaki konuşmalar bizi üzdü. Bunlara cevap vermenin gerektiğine inandığımız için hepinizi davet ettik. Samimi konuşmalar yapacağız. Ana amaç şu. Kongreden önce açıklamayı ben yaptım. Fenerbahçe yönetimi, 5 senedir çok güçsüz. Gücü yok. Ali Bey’in şahsıyla bu iş yürümez. Benim dönemimde 20 senede çok güçlü insanlar vardı. Hem maddi, hem manevi hem de bana fikir verebilecek anlamda. Bir konuda konuşup neticeyi uygulayabilecek, benim dışında kamuoyuna mesaj verecek, kavga edecek insanlar vardı. Benim çağrım da ona. Olağanüstü kongre yap dememin sebebi buydu. Seçim değil, güvenoyu.”

“1999’DA YİNE TEK BAŞIMA KALDIM”

“Yoksa sen kongre yap, aday çıksın karşına falan değildi. Geçmişte hatırlarsınız, Pendik’le kupa maçı oynadık. Devre arası 1-0 galiptik. Maçtan çıktım Polonya’ya gittim. Uçaktan indik telefonlar çalıyor, ne oluyor dedim 2-1 yenilip elenmişiz. O zaman sayın Ali Şen, Ertuğrul Altaylı gibi insanlar kongre yapalım dediler. Ben de telefonla bağlandım, geliyorum kongre kararı alacağım ve yapacağız dedik. Aday çıkmadı. Yine tek başıma kaldım ve devam ettim. 99’dan 2018, kaç sene. Devam ettik. Ama o zaman yönetimi değiştirdik, güçlü bir yönetim yaptık. 2006’da Denizli’de kaybettik, bıraktık yeni yönetim yaptık. Ali Bey de o yönetime girdi, güvenoyu alarak devam ettik.”

“BAŞARISIZLIKTA HERKES AYAĞA KALKACAK”

“Metris’ten döndükten sonra yine şikayet ettiler. Biz de yine güvenoyu almak için seçim yaptık. Bunlardan korkmamak lazım. Ali Bey, güvenoyu istiyorum kongre yapacağım dese ve güvenoyu alsa, yıl sonuna kadar kimse kendisini zorlayıcı şartları getirmekten çekinecektir. Eğer güvenoyu almazsanız, yarın bir başarısızlıkta herkes ayağa kalkacak. Ve Fenerbahçe belki de seneye kongre zamanı gelmeden kongre yapacak. Gözüküyor. Biz bunu uyarmak için söyledik. Yoksa başka amacımız yoktu.”

“ALİ KOǒA TAVSİYEM…”

“iki tane şıkkı var. Ya anladım, kongre yapacağım. Ya da anlamadım devam edeceğim. Şimdi devam ediyor ama zorlukları görmüyor. Ama güvenoyu alırsa, önümüzdeki sene kongre yapılana kadar rahatça yürüyebilir. Benim tavsiyem ona. Acilen güvenoyu alabileceği kongre yapması.”

“EN DOĞRU ADAYI DESTEKLERİZ”

“2024 seçimlerinde adaylar çıkmalıdır, çıkacaktır. En doğru adayı camia destekleyecektir. Biz de camianın fertleri olarak buna destek olacağız. Fenerbahçe hiçbir zaman başkansız kalmaz, kalamaz. 50 bin tane kongre üyesi var diyoruz, 15-20 bin tanesi başkanlık şartlarını yerine getirebilecek üyelerdir. Fenerbahçe’de benden başka kimse çıkmaz pozisyonunda yürümek yanlıştır. Kimse aday çıkarsa kongre yaparım şeklinde tehdit edilemez.”

“KİMSE ÇIKMAZSA BEN ADAYIM”

“Bu camia o kadar büyüktür ki, o büyüklüğünü hiç ummadığınız anda gösterir. Buradan söylüyorum Ali Bey. Ya kongre yap güvenoyu istiyorum diyerek, ya da bu konuyu kapat. Aday çıksın kongre yaparım jestlerinden kendini kurtar. Hem Fenerbahçe’yi hem de kendini küçültüyorsun. Ama buna devam edersen, aday çıkar. Çok rahat çıkar. Hiç kimse çıkmazsa ben adayım. Bu böyle biline. Camiayı zorlama. İnsanları da zorlama. Herkes haddini bilsin.”

“FET֒CÜ ADAY OLURSA ADAYIM”

“FET֒cü, hocacı, Fenerbahçe’den geçmişte maddi kazanç sağlamış olan insanlar aday olursa, gelir orada bulunurum ve aday olurum. Bunu da herkes bilsin. Bunlar bu kulübe giremezler. Burada işleri yok. Çünkü FETÖ olaylarıyla biz çok sağlıklı büyüyeceğimiz şartları maalesef kaybettik. Geldiğimiz noktada Fenerbahçe’nin sıkıntılarının asıl nedeni, FET֒nün yapmış olduğu kumpaslarıdır.”

“NAMUSLU, ŞEREFLİ, AHLAKLI OLSUNLAR”

“En çok üzüldüğüm şeylerden bir tanesi de 612 milyon dolar borç bıraktığımız. Ya o zamanki dolar-Euro borcumuz o kadar değildi ki. Bundan sonra bu konularda kim yanlış açıklama yaparsa, mahkemeye vereceğim. Namuslu ve şerefli olsunlar. Ahlaklı olsunlar. Doğru olanı anlatsınlar. Siz mal varlıklarını hiç yazmıyorsunuz. Hiç demiyorsunuz ya bu Topuk Yaylası’nı kaça yaptılar, satsa kaç lira eder. Fenerium, kaç liradır ya bugünkü değeri? Salon. Bugün salonu satmaya kalksalar kaç paradır? Niye yazmıyorsunuz merak ediyorum.

“STAT GÖK KUBBEDEN İNMEDİ HERHALDE”

“O söylüyor 612, siz de yazıyorsunuz. Bu kadar mal varlığı var. Stada kaç para harcadık? Gök kubbeden inip de oraya konmadı herhalde. Migros’tan 3 milyon, 3 milyon Uzan’lardan aldık. Sonra 10 milyona yakın Fenerbahçeliler 1907 Tribünü’nü yaparken destek oldular 16, 4 de ben vermiş olayım 20 milyon. 100 milyona mal oldu. 80 milyon nereden geldi? Hangi bankadan aldık? Bütün bankalardan aldık. Harcadık, yaptık.”

“ALİ KOÇ SÖYLÜYORSA YALAN SÖYLÜYOR”

“Erol Bilecik de yalan söylüyor, Burhan Karaçam da yalan söylüyor. Ali Koç da aynı şeyleri söylüyorsa yalan söylüyor. Şimdi hepsini anlatacağım ve bir daha da bu konuda hiç konuşmayacağım. Konuşacağım tek şey, mahkemeye vermek.”

Sözcü
İmzalardaki bağlantıları veya görselleri görüntülemek için gönderi sayınızın 10 veya daha fazla olması gerekir. Şu anda 0 mesajınız var.
 

Yer İmleri


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor: (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:41.

Forum Bilgilendirme Künye
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Forumel, lisanslı vBulletin kullanmaktadır!
Forum Sahibi: Dea Dia ve Gece

Sitemiz; yer sağlayıcı bir forum sitesidir. Forumel.Com adresimizde yapılan paylaşımlar, moderasyon ekibimizin onayına dahil olmadan direkt olarak yayınlanmaktadır. 5237 sayılı TCK (Türk Ceza Kanunu) ve 5651 Sayılı Kanun'un ilgili maddelerini ihlal eden kişilerin IP adresleri de dahil olmak üzere sair kişi veya adli mercilere müzekkere (Resmi Üst Yazı), tarafımıza tanzim edildiği takdirde paylaşılacaktır. Hukuka aykırı bir paylaşımın olduğunu düşündüğünüz mesaj ya da konuyu; İLETİŞİM linkine bildirim yoluyla iletebilirsiniz. 48 saat içerisinde mevcut şikâyetiniz üzerinden tarafınıza ulaşılacak, gerekli işlemler tesis edilecektir.

Tasarım: Dea Dia