Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Ağustos 2023, 11:14   #1
Çevrimiçi
Lareina
Lareina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
Standart Düzenli olarak değiştirmeniz gereken 6 ev eşyası! Bakteri ve mikrop yığını oluyorlar

Düzenli olarak değiştirmeniz gereken 6 ev eşyası! Bakteri ve mikrop yığını oluyorlar


Banyo lifi de nemli bir ortam olduğu için bakterilerin üremesine olanak sağlar ve ölü derileri toplar. Bu nedenle ayda bir banyo lifinizi değiştirmelisiniz.

Yüzümüzle en çok temas halinde olan bir başka eşya da makyaj fırçalarıdır. Cilt sağlığınız için makyaj fırçalarınızı sık sık temizlemeli ve düzenli olarak da değiştirmelisiniz. Makyaj fırçaları gibi makyaj süngerlerini de sık sık yenilemek sağlıklıdır.

Yatak çarşaflarında ölü derilerimiz birikir ve bu nedenle sık sık değiştirilmesi cilt sağlığınız için iyi olacaktır.

Diş fırçası günde en az 2 kere kullanılır ve aşınması 2-3 ay alır. Ayrıca üzerinde birikebilen bakterileri de düşününce, diş fırçanızı sık sık değiştirmek sağlığınız için yararlı olacak.

Havlular, nemli olduklarından dolayı bakterilerin çabuk üreyebileceği bir ortamdır. Hem yüz havlunuzu hem de el havlunuzu sık sık değiştirmelisiniz. Bornozlarınızı ise düzenli bir şekilde yıkamalısınız.


Bulaşık süngeri de üzerinde çok fazla sayıda bakteri barındıran eşyalardandır. Bulaşık yıkama sıklığınıza göre bulaşık süngerinizi de sık sık değiştirmelisiniz.

İmzalardaki bağlantıları veya görselleri görüntülemek için gönderi sayınızın 10 veya daha fazla olması gerekir. Şu anda 0 mesajınız var.