Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26 Nisan 2022, 02:33   #1
Çevrimiçi
sırçafanus
sırçafanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelerin profil bilgilerini yalnızca kayıtlı üyeler görüntüleyebilir. Lütfen kaydol bağlantısından üye olunuz.
pembe Dudak dolgusunda dikkat edilmesi gerekenler

Dudak dolgusunda dikkat edilmesi gerekenler


Dolgun dudaklara sahip olmak güzelliğin en eski kriterlerinden biri. Dudak dolgusu ile dakikalar içinde doğal ve dolgun dudaklara kavuşmayı kim istemez ki!
Dudak dolgusu özellikle kadınlar arasında en çok arzu edilen ve yapmaktan en çok çekinilen uygulamaların başında gelir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Bilge Ateş konu hakkında bilgiler verdi.

Dudak dolgusu işinin ehli, uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Tüm ameliyatsız kozmetik enjeksiyonların da, tıbbi tedaviler olduğunu unutmamalıyız. Enjeksiyon bölgelerinde pek çok damarlar ve sinirler bulunmaktadır. Dudak anatomisine hakim olmayan bir uygulayıcı kalıcı hasarlara neden olabilir.

En çok kullandığımız dolgular hyaluronik asit dolgularıdır. FDA onaylı, hayvansal olmayan, enjekte edildiği yere hacim veren, güvenli ve doğal bir uygulamadır. Kullanılan dolguların FDA onaylı, barkodlu dolgular olması esansiyeldir. Sizin dudağınıza neyin enjekte edildiğini bilmek hakkınızdır. Yanlış madde enjeksiyonları uygulama esnasında ve sonrasında ciddi problemler oluşturabilir.

Öncesinde lokal anestezik krem sürüldüğünde ağrısız bir uygulamadır. İşlemden hemen sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz.
İşlemin etkisi hemen görülmektedir.

Genel olarak dolgu maddelerinin etkisi geri dönüşümlüdür. Geri dönüşüm zamanı kullanılan dolgu maddesinin tipine göre 10 ay-1.5 yıl arasında değişmektedir.

Bütün toplumlarda dolgun ve biçimli dudaklar güzelliği belirleyen öğeler arasında yer alır. Yapısal olarak ince, düz ve asimetrik dudaklar kişi hangi yaşta olursa olsun, yüze daha yaşlı ve yorgun bir ifade verir.

Dudak dolgularında uygun materyaller kullanılmadığında veya fazla hacim eklendiğinde yüzün dengesi ve uyumu bozularak abartılı görüntüler oluşabilir. Bu nedenle bu işlemlerin deneyimli hekimlerce, iyi planlanarak yapılması gerekmektedir.

Çekici dudaklarda üst dudak/alt dudak oranı yaklaşık 2/3, dudakların orta kısmı daha belirgin, üst dudaklar alt dudaklardan hafifçe önde (1-2 mm), üst dudaktaki eros yayı belirgin, dudak köşeleri kalkık, burundan aşağı üst dudağa inen iki dikey çizgi belirgin, dudaklar simetrik, dudak kontürleri belirgindir. Gülerken dişetleri görünmemelidir.

Alıntı